Spurningar og svar


Ber til at framleiga eitt leigumál?

Sambært § 15 í leigulógini, má leigari ikki uttan loyvi frá útleigara nýta tað leigaða til annað endamál enn vanliga og rímuliga nýtslu av bústaði, og kann ikki lata nýtsluna av tí leigaða til onnur. Sambært § 16 í leigulógini skal leigari hava skrivligt loyvi frá útleigara at framleiga leigumálið.